Reiki Sembolleri Anlamları

Usui Reiki birinci seviyede sembol yoktur, bir sevdiğinize şifa seansı uygulamak isterseniz sadece yüzyüze elle uygulayabilirsiniz. İkinci seviye ile birlikte Reiki sembolleri kullanılmaya başlanır ve bunlar şifa seanslarınızı oldukça güçlendirir. Ayrıca kişisel olarak sizi fiziksel, duygusal ve mental olarak birçok yönden kuvvetlendirmeye başlar.

Reiki geleneğinde semboller kutsal bir değer gibi kabul edilir ve gizli tutulması tavsiye edilir. Reiki sembollerinin gücü inisiyasyon esnasında kişiye bağlandığı için yalnızca inisiyasyon alan kişiler bunları görüp kullanabilir. İnisiyasyon almayan kişiler için bu sembollerin hiç bir gücü ve anlamı yoktur.

Reiki sembollerini aktive etmenin pek çok yolu vardır. Sembolleri şifa seansı esnasında tecrübelerinize ve rehberlerinizin önerilerine göre hareket ederek avuç içlerinize, danışanın üzerine, aurasına veya havaya çizebilirsiniz. Semboller bütün elle çizilmeli ve mantraları doğru telaffuz edilmelidir. Sembolleri, mantralarını içinizden söyleyerek aktive etmelisiniz. Sembolleri çizmek için uygun ortam yoksa onları zihninizde canlandırabilir veya onları hayali olarak çizebilirsiniz. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın mutlaka Reiki sembolleri aktive olacaktır. Unutmayın önemli olan niyettir, bu yöntemler de niyetinizi belirtmenin değişik yollarıdır.

Birinci sembol Güç sembolüdür ve anlamı “Evrenin Tüm Gücünü Buraya Koy” dur. Bu sembol, Reiki ‘nin gücünü arttırmak ve Reiki ‘yi belli bir yere odaklamak için kullanılır. Reiki uygulaması esnasında sembolü zihninizde canlandırmanız ve mantrasını söylemeniz yeterli olacaktır. Şifa seansı bitiminde hastayı yukardan ayaklara kadar sıvayıp enerjinin dışarıya sızmasını önlemek için de yine güç sembolü kullanılabilir. Odadaki negatif psişik enerjileri temizlemek ve burayı kutsal bir mekân haline getirmek için de yine güç sembolünü kullanılabilir. Güç sembolü ile kendinizi, sevdiklerinizi, arabanızı, evinizi ya da sizin için değerli herhangi bir şeyi koruma altına alabilirsiniz. Güç sembolü içe doğru veya dışa doğru çizilerek daha pek çok şekilde kullanılabilir.

İkinci sembol Mental semboldür ve “Tanrı ve İnsanlık Bir Oldu” anlamına gelmektedir. Mental sembol zihinsel ve duygusal düzeyde şifa çalışmalarında kullanılabilir. Beyni dengeleyerek, barış ve uyum sağlar. İlişki problemlerinde, sinir, korku, depresyon, kızgınlık, kendini kötü hissetme gibi değişik zihinsel ve duygusal problemlerde kullanılabilir. Yine sigara bağımlılığı ya da aşırı kilo ile ilgili problemlerde kullanılabilir. Hafızayı kuvvetlendirmek için ders çalışma ve ezberleme esnasında da kullanılabilir. Güç sembolü ayrıca olumsuz davranışları değiştirmek için de kullanılabilir.

Üçüncü sembol Uzaklık sembolüdür ve “Benim ve Senin İçindeki Yüksek Benlik, Uyum ve Barışı Yükseltmek İçin Bir Olsun” anlamına gelir. Bu sembol uzaktan Reiki göndermek için kullanılır. Uzaklık sembolü kullanarak zaman ve mekân sorunu ortadan kalkar, dünyanın veya evrenin herhangi bir yerindeki kişiye veya yere Reiki yollayabilirsiniz.

Hakan Pek

Yorum yapın