Karuna Ki

Karuna Ki Nedir?

Karuna Ki, Usui Reiki sistemini bir diğer seviyeye taşıyan, ileri derecede bir şifa enerji sistemidir. Sadece Usui Reiki Master seviyesini almış olanlar için uygundur.Karuna Ki, Merhamet Enerjisi yada daha uygun bir şekilde “Merhamet Enerjisinin Yolu” anlamına gelir. İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir. Karuna Ki kalp merkezli bir iyileştirmedir. Burada bunun bir din olmadığı açıkça ortaya konulmalıdır. Bu bir iyileştirme yöntemidir ve merhameti işlemek için hazırlanmış bir meditasyon uygulamasıdır. Sevgiyi ve merhameti dağıtmak her zaman yapmaya değer harika bir çalışmadır. Karuna Ki’nin Reiki enerjisinden daha güçlü olduğuna dair hiç bir iddiası yoktur. Karuna Ki sadece bir şifa sanatıdır ve uygulamacıların deneyimleriyle her geçen gün geliştirilmektedir. Karuna Ki, Karuna Reikiden farklı bir kulvardadır. Sembolleri büyük ölçüde aynı olsa bile şifaya yaklaşımı ve uygulamaları farklıdır. Karuna Ki’nin kendine özel meditasyonları bulunmaktadır ve bu meditasyonlar şifa enerjisini arttırıcı etkiler yapmaktadır. Karuna Ki’nin de temel amacı bu mükemmel sevgiye ve merhamet enerjisine bağlanmak ve bu şekilde şifa kanalı haline gelebilmektir.

Karuna ki kalp merkezli şifadır. En iyi, bütün yaratılanların merhametle sevilmesine odaklaşmayla işler. “merhamet kalpli reiki” onu tarif etmekte kullandığım en iyi tanım.. Uygulamalar “tanrı’nın merhameti”ne bağlanmak ve olmakla uygulanırlar. Bunlar tamamen sevmek, kutsamak, yapmak ve olmaktır. Karuna ki merhametin ne olduğunu anlamanın çok özel bir yolu olduğunu düşünüyorum. Ve o sadece başkalarını şifalandırmak değil yaptıklarımızı bütün dünya ve evrene yaymaktır. Karuna ki meditasyonları bu merhameti büyütmek ve evrene yaymak demektir. Bunun bir din olmadığını belirtmek gerekli. Bu merhameti geliştirmek için şifa sanatıdır ve meditasyon pratiğidir. Merhamet üzerinde düşünüp taşınmak, geliştirmek, yaymak uygulaması bütün dinlerde vardır. Karuna ki çok değişiktir. Onun iki boyutlu bir alıştırma sistemi vardır. Halihazırda reiki veya seichim masterı olanlar için Tekil Karuna Ki Master alıştıması vardır. Bu, sizi tek alıştırmada Master seviyesinin bütün sembollerine uyumlar. Master enerjisinin daha azıyla çalışanlar için 3 seviyeli bir alıştırma sistemi vardır. karuna ki sisteminde veya bu alıştırma sürecinde hiçbir doğaüstü veya mistik bir deneyim amaçlanmaz. Sistem reikiye dayanır ve reiki enerjisinin değişik bir kullanımıdır. Bu uygulamalar reiki enerjisi ve karuna sembollerinin farklı kullanımıyla gelişmiştir. Bu günlerde “yüksek frekans”, “hızlı şifa”, “usui reikiden daha iyi” yi amaçlayan pek çok sistem ortaya çıkıyor.

Karuna ki sisteminin bunlardan hiçbirini amaçlamadığını belirtmeliyiz. Karuna ki bir şifa sanatı ve manevi bir uygulama olarak tavsiye edilir. Bunun dışında bir amacı yoktur. Meditasyon veya herhangi bir enerji sisteminin uygulamasının sizin enerjiyi kullanma kapasitenizle birlikte kişisel titreşiminizi arttırdığını kanıtlar. Karuna ki aşk merhametinin şifa elidir ve bu şifaya bağlanmanın ve bütün yaratılanlara yaymanın yoludur. Karuna ki’nin pek çok değişik yönü vardır, şifa, meditasyon (Karuna ki do) ve zikir.

Yorum yapın